II/O/2 I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach.

Wykłady
Przedmioty humanistyczne
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, realizowanej w formie kształcenia zintegrowanego, języka polskiego, świetlicy oraz bibliotek.
2019-06-07
Celem wykładu jest przybliżenie wiedzy dotyczącej praw dziecka w oparciu o historie z książki „I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach” Karoliny Grabarczyk i Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystywać tematy dotyczące praw dziecka na lekcjach. Podczas spotkania omówione zostaną propozycje warsztatów i scenariusze zajęć związane z tą tematyką oraz książką. Uczestnicy poznają także inne książki uzupełniające temat praw dziecka. Będą mieli także możliwość rozmowy z autorkami.
Prawa dziecka. Książka dla dzieci zaangażowana społecznie. Młody czytelnik jako odbiorca tekstu.
Data rozpoczęcia: 2019-06-07
Data zakończenia: 2019-06-07
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.
Sala: Biblioteka Pedagogiczna
Wykład odbędzie się w godz. 15.00-16.30