V/2 Edukacyjna książka dla dzieci. Spotkanie z pisarką Elżbietą Pałasz

Wykłady
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele bibliotek, nauczyciele wychowania przedszkolnego i pierwszego etapu edukacyjnego.
2019-10-11

Podczas spotkania autorka zaprezentuje walory edukacyjne swojej najnowszej książki „Dobra robota”, wskaże autorskie metody pracy z tekstem i ilustracją oraz przedstawi kilka pomysłów na zachęcenie dzieci do czytania w dobie internetu. Elżbieta Pałasz przedstawi także inne książki dla dzieci i młodzieży, omówi pozycje dostępne na rynku i podpowie, które z nich wybrać. Autorka ponadto podzieli się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat procesu powstawania i wydawnictwa książek dla dzieci.

Forma jest realizowana we współpracy ze szczecińską kluboksięgarnią FiKa.

Fika

Elżbieta Pałasz – była nauczycielka; właścicielka wydawnictwa Czarny Kot, nakładem którego ukazywały się książki, jakie sama lubi czytać: wesołe, pogodne i pełne humoru. Autorka książek dla dzieci o niesfornym Wojtusiu, smoku, który lubił krówki, różnych ciekawych zawodach, o pisarzu Günterze Grassie. Pisze żartobliwe wiersze, pełne empatii opowiadania o dzieciach i bajki, w których baśniowość przeplata się z realiami współczesnego życia, wywołując szereg zabawnych sytuacji. Tworzy na zamówienie „Świerszczyka” i „Misia”, w którym drukowała także powieści w odcinkach.

Praca z książką dla dzieci. Pomysły na wzrost poziomu czytelnictwa wśród uczniów. Idea książki dla dzieci. Książka edukacyjna.
Data rozpoczęcia: 2019-10-11
Data zakończenia: 2019-10-11
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: Biblioteka