I/B/18 Warsztat dla nauczycieli z wykorzystaniem autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń (OZ ZCDN-u w Myśliborzu) grupa 2

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
Odwołane
2019-10-22
Podczas pierwszej części warsztatów nauczyciele poznają znaczenie dziecięcych pytań i rozbudzania ciekawości w dzieciach w procesie poznawczym. Nauczyciele zgłębią istotę procesu badawczego oraz dowiedzą się jak prowadzić doświadczenia w oparciu o schemat: hipoteza-doświadczenia-wnioski W części praktycznej uczestnicy zaprojektują lekcję w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń. Dodatkowo nauczyciele poznają narzędzia Kamishibai i projektografu.
Metoda Pytań i Doświadczeń. Kluczowe elementy Metody Pytań i Doświadczeń: pomysł, plan, przebieg, wyciąganie wniosków, podsumowanie. Sposoby na projektowanie lekcji w oparciu o Metodę. Stawianie pytań i samodzielne dochodzenie do wiedzy. Rozwijanie ciekawości i trening kompetencji społecznych uczniów.
Data rozpoczęcia: 2019-10-22
Data zakończenia: 2019-10-22
Adres: Oddział Zamiejscowy ZCDN-u w Myśliborzu ul. Spokojna 15
Warsztat odbędzie się w godz. 17.15–19.00