II/D/8 Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach języka polskiego

Przedmioty humanistyczne
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele języka polskiego szkoły podstawowej i ponadpodstawowej
2018-10-13
Zajęcia podzielono na dwie części: w części teoretycznej uczestnicy poznają kompetencje informatyczne nauczycieli i uczniów oraz zasady wyszukiwania informacji, tworzenia prezentacji multimedialnych, edycji tekstów i grafiki. W części praktycznej uczestnicy będą pracować w grupach z wybranymi aplikacjami i programami (np. Kahoot, Quizziz, Learningapps, ToonDoo, StoryJumper, kody QR, Voki).
Kompetencje informatyczne uczniów i nauczycieli. Standardy przygotowania nauczycieli w zakresie stosowania TIK. Zasady wyszukiwania informacji, edycji tekstów i grafiki, tworzenie prezentacji multimedialnych. Narzędzia Google, Wiki, wybrane aplikacje - Kahoot, Quizziz, Learningapps, ToonDoo, StoryJumper.
Data rozpoczęcia: 2018-10-13
Data zakończenia: 2018-10-13
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Warsztaty odbędą się 13 października w godz. 10.00-14.00 w ZCDN-ie w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.
Koordynator: Grzegorz Sadłowski
Trener: dr Anna Kondracka-Zielińska
Identyfikator formy: 2018/II/D/8/2
Oferta: 2018/2019