I/C/3 Sztuka czytania, czyli jak doskonalić umiejętność czytania (OZ ZCDN-u w Gryficach)

Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele języka polskiego szkół podstawowych
2019-11-18
W części wykładowej szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z definicjami czytania i aspektami tego procesu, a także ćwiczeniami doskonalącymi czytanie. W części ćwiczeniowej nauczyciele przeanalizują podstawę programową oraz stworzą bank pomysłów na propagowanie czytelnictwa wśród uczniów (proponowane formy pracy: indywidualna, grupowa, burza mózgów).
Czytanie jako kluczowa umiejętność zdobywana w trakcie nauki w szkole podstawowej. Definicje czytania i złożoność tej umiejętności. Metody nauki i doskonalenia czytania oraz rozumienia tekstu. Pomysły na ciekawe lekcje z lekturą i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.
Data rozpoczęcia: 2019-11-18
Data zakończenia: 2019-11-18
Adres: Oddział Zamiejscowy ZCDN-u w Gryficach ul. Koszarowa 12
Warsztaty odbędą się w godz. 15.00–18.15.
Koordynator: Agnieszka Jankowska
Trener: Małgorzata Roszak