I/J/19 Szkoła w zmianie. Słów kilka o zarządzaniu

Organizacja i zarządzanie placówką oświatową
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
2019-09-17

Cele: zainspirowanie dyrektorów szkół oraz placówek oświatowych do wprowadzania zmian w zarządzaniu.

Sposób realizacji: podczas wprowadzenia teoretycznego do zagadnień, które poruszone zostaną podczas warsztatu,  przedstawione zostaną aspekty prawne wprowadzania zmian w placówkach oświatowych.

W części praktycznej uczestnicy poznają QZ 5P –  model pracy pozwalający na skuteczne wdrażanie zmiany w szkole. Prowadząca podzieli się także z uczestnikami warsztatów własnym doświadczeniem w zakresie zarządzania szkołą. Warsztat prowadzony będzie metodami aktywnymi, bazującymi na doświadczeniu grupy

Informacje o prowadzącej:

Ewa Radanowicz -  dyrektorka Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016 r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools i otrzymała tytuł Szkoły z mocą. Jako ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji wspiera szkoły w ich projektach rozwojowych. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. NieDaSię zamienia w DaSię. Jest członkinią grupy Superbelfrzy RP. Opracowany przeze nią model szkoły, opierający się na tworzeniu nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela tzw. pracowniach tematycznych stał się dobrą praktyką i jest wdrażany przez kolejnych nauczycieli, szkoły.

Innowacje i eksperymenty w szkole. Aspekty prawne wprowadzania zmian w placówkach oświatowych. Model pracy QZ 5P. Nowoczesne zarządzanie szkołą
Data rozpoczęcia: 2019-09-17
Data zakończenia: 2019-09-17
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68