I/B/4 Kształtne literki – etapy właściwej nauki pisania

Warsztaty stacjonarne
Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele przedszkola.
2023-10-17
Podczas warsztatów nauczyciele zostaną zapoznani z teorią dotyczącą etapów nauki kształtnego pisania. W części praktycznej przedstawione zostaną różnorodne ćwiczenia pozwalające dziecku osiągnąć dojrzałość do nauki pisania. Zaprezentowane zostaną również gotowe zestawy kart pracy oraz opisane ćwiczenia rozwijające i doskonalące umiejętności graficzne i sprawność manualną uczniów.
Etapy kształtnego pisania. Ćwiczenia rozwijające sprawność motoryczną, które wpływają na dojrzałość dziecka do nauki pisania. Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej oraz sprawności manualnej uczniów. Etap właściwej nauki pisania – schemat liter i ich łączenia. Przepisywanie, pisanie z pamięci, pisanie ze słuchu – istotna kolejność w doskonaleniu umiejętności pisania.
Data rozpoczęcia: 2023-10-17
Data zakończenia: 2023-10-17
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin (sala 119).
Sala: 119
Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w godz. 14.00–18.00.
Koordynator: Beata Standio
Trener: Beata Standio