I/B/11 Gry matematyczne konstruowane zgodnie z koncepcją Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej

Warsztaty stacjonarne
Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele przedszkola, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach. Klas I-III, świetlic, liderzy WDN.
2023-11-07
W pierwszej części warsztatów przedstawione zostaną: ogólny zarys i metodyczne wskazówki przydatne do konstruowania gier matematycznych oraz ich walory. W części ćwiczeniowej nauczyciele podejmą próbę konstruowania gier zgodnie z etapami sugerowanymi w koncepcji „Dziecięca matematyka” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Na zakończenie warsztatów niektóre z zaprojektowanych gier zostaną rozegrane.
Trzy etapy konstruowania gier. Matematyczne gry planszowe a rozwój emocjonalny małego dziecka. Dobór gry uwzględniający trudność, atrakcyjność i funkcje percepcyjno-motoryczne.
Data rozpoczęcia: 2023-11-07
Data zakończenia: 2023-11-07
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin.
Sala: 119
Warsztaty odbędą się stacjonarnie w godz. 14.00–18.00.
Koordynator: Renata Wiśniewska
Trener: Renata Wiśniewska