I/C/16 Skuteczne metody nauczania wiedzy o społeczeństwie

Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele wiedzy o społeczeństwie
2019-10-26
W części teoretycznej nauczyciele zostaną zapoznani z katalogiem kompetencji społecznych i obywatelskich uczniów określonym w nowej podstawie programowej. W części praktycznej wykonywać będą w grupach zadania, z zakresu doboru i zastosowania metod do relizacji treści nauczania - kształcących umiejętności: wymiany poglądów, twórczego myślenia, podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, wartościowania i zapisu informacji, integrowania wiedzy z różnych dziedzin.
Podstawa programowa wiedzy o społeczeństwie - cele kształcenia i treści nauczania. Kompetencje dydaktyczne nauczyciela. Kształcenie kompetencji społecznych i obywatelskich ucznia. Materiały edukacyjne wspomagające realizację programu nauczania. Formy i funkcje zajęć edukacyjnych. Efektywne metody nauczania. Pozalekcyjne formy i programy edukacji obywatelskiej.
Data rozpoczęcia: 2019-10-26
Data zakończenia: 2019-10-26
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 116