I/E/5 Rysunek techniczny na lekcjach techniki

Przedmioty artystyczne i techniczne, edukacja dla bezpieczeństwa
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele techniki i zajęć pozalekcyjnych o charakterze politechnicznym.
Otwarte
W pierwszej części szkolenia nauczyciele zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi informacji technicznej, rysunku technicznego, formatów arkuszy rysunkowych, zasad ich powstawania i wymiarowania zgodnie z PN. W części drugiej, typowo praktycznej, każdy uczestnik samodzielnie wykona ze wskazanego materiału „bryłę”, którą następnie przedstawi i zwymiaruje we wszystkich rzutach na wcześniej przygotowanych formatach arkuszy rysunkowych.
Podstawy rysunku technicznego w odniesieniu do potrzeb działania praktycznego na lekcjach techniki. Zasady powstawania rysunku. Ćwiczenie wyobraźni przestrzennej w odniesieniu do rzutowania na trzy płaszczyzny. Normy rysunkowe. Wymiarowanie przedmiotu w rzucie płaskim, prostokątnym i aksonometrycznym. Czytanie rysunku technicznego. Projektowanie i samodzielne wykonanie brył do ćwiczeń rysunkowych na formacie A4.
Data rozpoczęcia: -
Data zakończenia: -
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Zapraszamy do udziału w warsztatach "Rysunek techniczny na lekcjach techniki". Termin warsztatów zostanie wyznaczony po zebraniu się grupy.
Koordynator: Waldemar Zaborski
Trener: Waldemar Zaborski