III/4 Rozwiązania organizacyjno-metodyczne związane z wdrażaniem nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych (nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych)

Granty
Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
III etap (ponadpodstawowe)
Dyrektorzy szkół i nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w szkołach ponadpodstawowych
2018-11-09
Celem warsztatów jest przygotowanie dyrektorów szkół i nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych do wdrażania nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych od roku szkolnego 2018/2019. Zakłada się, że nauczyciele będą dostrzegać różnice między starą i nową podstawą programową, że rozwiną umiejętność doboru i/lub opracowania programów i podręczników oraz metod nauczania dostosowanych do nowej podstawy, że uwzględnią pozalekcyjne formy nauczania oraz włączą kształcenie umiejętności kluczowych do nauczania przedmiotowego oraz rozwiną umiejętność tworzenia materiałów edukacyjnych zgodnych z nową podstawą i zasadami oceniania kształtującego Forma doskonalenia stanowi realizację oferty złożonej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w postępowaniu na organizację szkoleń dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Organizacyjne i programowe zmiany w oświacie. Wymagane osiągnięcia ucznia, oczekiwane kompetencje nauczyciela. Realizowanie, zgodnie z nową podstawą, zajęć z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Kształcenie kompetencji kluczowych na lekcjach matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Sprawdzanie i ocenianie pracy ucznia
Liczba godzin: 13 (2 spotkania)
Data rozpoczęcia: 2018-11-09
Data zakończenia: 2018-11-10