IV/24 Różne sposoby mnożenia -dodatkowa II grupa

II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele matematyki klas 4-8
2020-05-19
Spotkanie rozpocznie się prezentacją i krótkim wykładem. Podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie: Dlaczego tradycyjne metody mnożenia utrudniają w dzisiejszych czasach motywację uczniów do pracy. Następnie w grupach uczestnicy przećwiczą zaprezentowane sposoby mnożenia. Na koniec nauczyciele spróbują poszukać plusów i minusów każdego z zaprezentowanych sposobów mnożenia.
Różne sposoby mnożenia: za pomocą pałeczek Napiera, geometryczny, rosyjski, hinduski.
Data rozpoczęcia: 2020-05-19
Data zakończenia: 2020-05-19
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Szkolenie odbędzie się w godz. 16.00–17.30. Prosimy przygotować kartki do notowania (liczenia), długopisy, kolorowe kredki, nożyczki. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach i materiały do wydruku.
Koordynator: Anna Bazyluk
Trener: Anna Bazyluk
Identyfikator formy: 2019/2020/IV/24/6
Priorytet: IV - Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów