I/C/19 Realizacja podstawy programowej z historii w szkole ponadpodstawowej

Przedmioty humanistyczne i języki obce
III etap (ponadpodstawowe)
nauczyciele historii w szkole ponadpodstawowej
Odwołane
2019-09-14
Prezentacja i wykład wprowadzający nt. założeń podstawy programowej z historii w szkole ponadpodstawowej. Dyskusja uczestników warsztatów realizacji założeń podstawy programowej. Burza mózgów nad konstruowaniem wymagań edukacyjnych na poszczególne oceny szkolne. Praca w grupach nad tworzeniem scenariuszy lekcji. Prezentacja dobrych praktyk nauczycielskich w zakresie tworzenia narzędzi dydaktycznych służących utrwalaniu i sprawdzaniu postępów edukacyjnych uczniów.
Analiza treści kształcenia nowej podstawy programowej z historii w szkole podstawowej. Formy i metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych na lekcjach historii. Tworzenie wymagań edukacyjnych na poszczególne oceny szkolne i scenariuszy ciekawych lekcji historii. Lekcje powtórzeniowe jako sposób utrwalania i sprawdzania postępów edukacyjnych uczniów.
Data rozpoczęcia: 2019-09-14
Data zakończenia: 2019-09-14
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 120