II/C/27 Rakiety z papieru, czyli prototypowanie w edukacji - I i II grupa zostały połączone. Zapraszamy na godz. 9.00

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ( I grupa). Nauczyciele przedmiotów techniki i przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej, wychowawcy świetlic(II grupa).
2019-05-18
Główną częścią warsztatów będą ćwiczenia realizacji scenariusza zajęć z dziećmi mającego na celu naukę konstruowania papierowych modeli rakiety kosmicznej. Nauczyciele zostaną także zapoznani z działaniami i materiałami Polskiego Biura ESERO dotyczącymi edukacji astronomicznej. Przedstawiona zostanie również aplikacja, służąca do modelowania lotów konkretnych rakiet. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach oddzielnie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli klas IV-VIII (II etap).
Konstruowanie prototypów jako sposób na rozwój zainteresowań i umiejętności kluczowych uczniów. Działalność edukacyjna Polskiego Biura ESERO i materiały edukacyjne dla szkół. Ćwiczenia w konstruowaniu modeli rakiet działających na sprężone powietrze.
Data rozpoczęcia: 2019-05-18
Data zakończenia: 2019-05-18
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68
Sala: 107
Z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń,warsztaty odbędą się w jednej wspólnej grupie w godz. 9.00-13.00.
Koordynator: Zdzisław Nowak
Trener: Zdzisław Nowak
Identyfikator formy: 2018/2019/II/C/27/2
Oferta: 2018/2019
Priorytet: II - Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.