II/E/27 Przygotowanie nauczycieli do wdrażania nowej podstawy programowej nauczania chemii w szkole ponadpodstawowej

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele chemii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych
2019-04-27
Nowa podstawa programowa narzuciła nauczycielom chemii wykonywanie doświadczeń chemicznych przez uczniów. Wymaga się także od nauczycieli rozumowania naukowego czyli wykonywania badań naukowych, analizowania tekstów popularnonaukowych. Podczas zajęć zostaną przeanalizowane zapisy nowej podstawy programowej ze szczególnym zwróceniem uwagi na owe treści. W kolejnym etapie zajęć przedstawione zostaną metody osiągania celów i wymagań szczegółowych dotyczących realizacji nowej podstawy programowej. Ostatnia część zajęć poświęcona będzie problemowi realizacji eksperymentu laboratoryjnego podczas zajęć lekcyjnych.
Cele kształcenia i treści nauczania w szkołach ponadpodstawowych w nowej podstawie programowej przedmiotu chemia. Zalecane warunki i sposoby realizacji. Minimalny zestaw doświadczeń. Podręczniki w ofercie wydawnictw szkolnych.
Data rozpoczęcia: 2019-04-27
Data zakończenia: 2019-04-27