I/B/1 Przygotowanie dziecka w wieku przedszkolnym do nauki pisania

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nowo zatrudnieni nauczyciele przedszkola, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach, klas I-III, liderzy WDN-u.
2021-05-11
W części wykładowej szkolenia omówiona zostanie, w oparciu o prezentację multimedialną, sekwencyjność rozwoju ruchowego dziecka. W części warsztatowej nauczyciele zapoznają się z ćwiczeniami i zabawami przygotowującymi dziecko do nauki pisania. Następnie, z wykorzystaniem szerokiej gamy pomocy dydaktycznych, przećwiczą przykładowe zabawy przygotowujące dziecko do nauki pisania. Efektem zajęć będą wypracowane w grupach ćwiczenia doskonalące sprawność manualną ręki.
Metody aktywne wspierające rozwój sprawności manualnej ręki. Zabawy i ćwiczenia usprawniające motorykę dziecka w wieku powyżej 3 lat. Środki dydaktyczne wykorzystywane w przygotowaniu dziecka do nauki pisania. Sekwencyjność rozwoju ruchowego dzieci.
Data rozpoczęcia: 2021-05-11
Data zakończenia: 2021-05-11
Szkolenie odbędzie się w godz. 16.00–19.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Renata Wiśniewska
Trener: Renata Wiśniewska