I/B/1 Przygotowanie dziecka w wieku przedszkolnym do nauki pisania

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach. Klas I-III, świetlic, liderzy WDN.
2019-10-02
W części wykładowej szkolenia omówiona zostanie, w oparciu o prezentację multimedialną, sekwencyjność rozwoju ruchowego dziecka. W części warsztatowej nauczyciele zapoznają się z ćwiczeniami i zabawami przygotowującymi dziecko do nauki pisania, a następnie, z wykorzystaniem szerokiej gamy pomocy dydaktycznych, przećwiczą przykładowe zabawy przygotowujące dziecko do nauki pisania. Efektem zajęć będą wypracowane w grupach ćwiczenia doskonalące sprawność manualną ręki.
Metody aktywne wspierające rozwój sprawności manualnej ręki. Zabawy i ćwiczenia usprawniające motorykę dziecka w wieku powyżej 3 lat. Środki dydaktyczne wykorzystywane w przygotowaniu dziecka do nauki pisania. Sekwencyjność rozwoju ruchowego dzieci.
Data rozpoczęcia: 2019-10-02
Data zakończenia: 2019-10-02
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 119
Warsztaty odbędą się w godz. 15.00–19.00.
Koordynator: Renata Wiśniewska
Trener: Renata Wiśniewska