II/F/10 Projekty techniczne na lekcjach techniki. Montaż i uruchamianie prostych układów elektronicznych

Przedmioty artystyczne i techniczne, edukacja dla bezpieczeństwa
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele techniki, zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań o charakterze politechnicznym
2019-05-21
Zajęcia odbędą się metodą ćwiczeń, których zadaniem będzie przygotowanie uczestników do realizacji projektów technicznych na lekcjach techniki. W trakcie warsztatów nauczyciele wykonają pełny cykl fazowej działalności technicznej - będą prowadzone tak jak z uczniami. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w materiały, narzędzia i przybory niezbędne do wykonania wszystkich czynności technologicznych. Działania będą uzupełniane komentarzem dotyczącym zapisów uwzględnionych w pp techniki oraz uwagami metodycznymi dotyczącymi metod i sposobów pracy z uczniami. Do realizacji warsztatów zastosowane zostaną metody: projektu, pracy z filmem, rysunkiem i tekstem technicznym, zajęć praktycznych oraz instruktaż. Po zakończeniu każdy uczestnik będzie potrafił zorganizować lekcję techniki opartą na praktycznej działalności ucznia (lekcję wytwórczą), częściej będzie wykorzystywał umiejętności wykonywania czynności i operacji technologicznych niezbędnych do realizacji projektów technicznych.
Wykonanie przyrządu do formowania łączówek: analiza przyrządu (zasada działania), montaż przyrządu do formowania łączówek. Montaż elektroniczny: montaż łączówek na matrycy, montaż obwodu elektronicznego oraz podłączanie zasilania. Diagnoza funkcjonowania obwodów elektronicznych: uruchomienie obwodu elektronicznego, wykrywanie oraz usuwanie usterek, ulepszanie rozwiązań konstrukcyjnych, materiałowych oraz elektronicznych.
Data rozpoczęcia: 2019-05-21
Data zakończenia: 2019-05-21