I/D/15 Projektowanie i wykonywanie doświadczeń w technice małej skali na lekcjach chemii w szkole

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele chemii w szkołach ponadpodstawowych
2020-01-30
Na początku omówiona będzie lekcja typu laboratoryjnego. Przypomnienie zasad bezpiecznego eksperymentowania - burza mózgów. Pokaz podstawowego zestawu laboratoryjnego do małej skali. Praca z podstawą programową - wyszukiwanie tematyki doświadczeń chemicznych . Główna część zajęć to - ćwiczenia laboratoryjne ( praca w grupach ). Na koniec zajęć nauczyciele podzielą się stosowanymi przez siebie sposobami cyfrowej dokumentacji doświadczeń uczniowskich - dyskusja.
Sprzęt laboratoryjny i podstawowe odczynniki chemiczne niezbędne w realizacji pracy badawczej uczniów. Projektowanie eksperymentów i wykonywanie doświadczeń chemicznych według instrukcji.
Data rozpoczęcia: 2020-01-30
Data zakończenia: 2020-01-30
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 121
Warsztaty odbędą się w godz. 15.00–18.00.
Koordynator: Halina Szczepaniec
Trener: Halina Szczepaniec