II/E/21 Polscy naukowcy u progu niepodległości

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele chemii,fizyki, przyrody.
2018-10-22
W pierwszej części zajęć nauczyciele zapoznają się z życiem głównymi osiągnięciami naukowych wybitnych polskich uczonych na podstawie różnych publikacji i filmów. W drugiej omówiona będzie działalności naukowej Jana Czochralskiego na podstawie przenośnej wystawy wypożyczonej z Muzeum Marii Skłodowskiej -Curie . Trzecia część zajęć poświęcona będzie pokazowych projektowaniu doświadczeń na uroczystość szkolną związaną z działalnością polskich naukowców. Końcowym efektem warsztatów będzie j opracowanie scenariusza aktywnego zwiedzania wystawy o Janie Czochralskim możliwym do realizacji w szkole.
Osiągnięcia polskich naukowców w dziedzinie chemii i fizyki. Organizacja wystawy szkolnej o Janie Czochralskim. Projektowanie doświadczeń chemicznych.
Data rozpoczęcia: 2018-10-22
Data zakończenia: 2018-10-22
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Warsztaty odbędą się 22 października w godz. 15.30-18.30 w ZCDN-ie w Szczecinie.
Koordynator: Halina Szczepaniec
Trener: Halina Szczepaniec