II/D/2 Ocenianie kształtujące na lekcjach języka polskiego

Przedmioty humanistyczne
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele języka polskiego szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
2018-10-20
Nauczyciele poznają lub przypominają sobie elementy oceniania kształtującego: cele lekcji, kryteria oceniania (nacobezu), praca z rodzicami, pytania kluczowe, techniki zadawania pytań, informacja zwrotna, ocena koleżeńska, samoocena uczniowska. Uczestnicy opracowują konkretne ćwiczenia, zadania, projektują lekcje, stosując poszczególne elementów oceniania kształtującego. Wskazują szanse i zagrożenia wynikające ze stosowania oceniania kształtującego.
Elementy oceniania kształtującego i ich zastosowanie na lekcjach języka polskiego. Przykłady ćwiczeń, zadań, rozwiązań metodycznych.
Data rozpoczęcia: 2018-10-20
Data zakończenia: 2018-10-20
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Sala: 121