I/D/5 Metody i techniki aktywizujące w pracy nauczyciela fizyki

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele fizyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych
2019-11-09
Warsztaty rozpocznie wykład wprowadzający oraz dyskusja na temat aktualnego stanu stosowania metod aktywizujących w nauczaniu fizyki i potrzeb nauczycieli w tym zakresie. Nastepnie z zastosowaniem metody składanki eksperckiej przećwiczone zostaną wybrane metody i techniki aktywizujące pracę uczniów. Zajęcia zakończy informacja nt zasad wdrażania w szkołach innowacji pedagogicznych.
Znaczenie metod aktywizujących dla zainteresowania przedmiotem i rozwoju umiejętności kluczowych ucznia . Aktywne metody wprowadzania nowych pojęć i nazw. Techniki pracy z materiałami źródłowymi. Metody twórczego rozwiązywania problemów. Metoda projektu jako sposób na integrowanie wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Gry dydaktyczne w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Zmiany metod nauczania jako innowacje pedagogiczne wdrażane w szkole.
Data rozpoczęcia: 2019-11-09
Data zakończenia: 2019-11-09
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 121