I/D/31 Lekkoatletyka dla każdego

Warsztaty stacjonarne
Wychowanie fizyczne
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej.
2023-05-12
W części teoretycznej, która odbędzie się w formie krótkiego wykładu, uczestnicy zostaną zapoznani z zagadnieniami z zakresu lekkoatletyki w nowej podstawie programowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W części praktycznej uczestnicy przeprowadzą rozgrzewkę lekkoatletyczną, a następnie wykonają grupy ćwiczeń uczących podstawowych elementów konkurencji lekkoatletycznych.
Rola lekkoatletyki w nauczaniu wychowania fizycznego. Kształtowanie zdolności motorycznych. Poznanie metod i sposobów nauczania podstawowych elementów lekkoatletyki na lekcjach wychowania fizycznego. Poznanie podstawowych przepisów konkurencji lekkoatletycznych.
Data rozpoczęcia: 2023-05-12
Data zakończenia: 2023-05-12
Adres: XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi; ul. Kopernika 16A; 70-241 Szczecin
Sala: boisko szkolne
Warsztat odbędzie się stacjonarnie w godz. 15.00–17.00.
Koordynator: Zofia Fenrych
Trener: Agnieszka Beyer-Michoń