I/E/4 Karta rowerowa w szkole – edycja 2020

Przedmioty artystyczne i techniczne, edukacja dla bezpieczeństwa
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele techniki, nauczyciele prowadzący szkolenia oraz przygotowujący uczniów do ubiegania się o kartę rowerową w szkole.
2020-02-01
W części teoretycznej szkolenia nauczyciele zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne do organizacji kursu na kartę rowerową. Ponadto omówione zostaną warunki przeprowadzania egzaminów. Część praktyczna będzie polegała na przygotowaniu nauczycieli do przekazywania wiedzy i pokazania uczniom standardów zachowań w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zdarzeniach i wypadkach drogowych oraz informowania służb ratowniczych.
Podstawa prawna regulująca szkolenie, egzaminowanie i wydawanie karty rowerowej w szkole. Przepisy ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i rowerzystów. Wyposażenie roweru. Przygotowanie do jazdy i elementy techniki jazdy rowerem. Podstawowe zasady postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy. Sposób przeprowadzania egzaminów teoretycznego i praktycznego.
Data rozpoczęcia: 2020-02-01
Data zakończenia: 2020-02-01
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 121
Warsztaty odbędą się w godz. 9.00–14.00.
Koordynator: Waldemar Zaborski
Trener: Waldemar Zaborski