I/A/4 Jestem wychowawcą, czyli kompetentny praktyk w działaniu (dodatkowa grupa)

Wychowanie i profilaktyka
Nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy wszystkich etapów edukacyjnych.
2019-12-07
Szkolenie obejmuje cykl czterech spotkań po 5 godzin, których tematyka będzie ukierunkowana na zadania i obowiązki wychowawcy w szkole /placówce oświatowej. Zajęcia będą realizowane w formie warsztatowej, z wykorzystaniem elementów coachingu i mediacji.
Sposoby integracji zespołów klasowych. Zarządzanie i kierowanie zespołem klasowym w oparciu o normy i zasady. Interwencja wychowawcza. Coaching w wychowaniu. Programy wychowawczo-profilaktyczne dla klas. Pomoc psychologiczno- pedagogiczna – rola i zadania wychowawcy. Rodzic partnerem.
Liczba godzin: 20 (cztery spotkania po 5 godzin)
Data rozpoczęcia: 2019-12-07
Data zakończenia: 2019-12-07
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Pierwsze spotkanie odbędzie się w godz. 10.00–14.00. Terminy kolejnych spotkań zostaną podane w czasie pierwszych warsztatów.
Koordynator: Renata Majewska
Trener: Renata Majewska