I/B/8 Eksperymenty w przedszkolu – mała fizyka, chemia, biologia (warsztaty stacjonarne)

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele przedszkoli, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach. Klas I-III, świetlic, liderzy WDN.
2023-02-14
Uczestnicy w części wykładowej w oparciu o prezentację multimedialną zapoznają się z literaturą, metodami badawczymi, środkami dydaktycznymi do przeprowadzenia eksperymentów z fizyki, chemii i biologii w przedszkolu. Podczas części warsztatowej nauczyciele przeprowadzą eksperymenty dostosowane do możliwości dzieci w przedszkolu z fizyki, chemii i biologii. Efektem będzie poszerzenie wiedzy na temat eksperymentów i wzbogacenie warsztatu metodycznego nauczycieli.
Metodyczne wskazówki do prowadzenia eksperymentów w przedszkolu z zakresu fizyki, chemii i biologii. Wskazanie potrzeb dziecka do ciągłego eksplorowania świata. Zapoznanie z konkretnymi pomysłami na ciekawe i efektywne doświadczenia, eksperymenty, które z łatwością można przeprowadzić w przedszkolu. Doskonalenie umiejętności nauczycieli z zakresu przeprowadzania eksperymentów w przedszkolu.
Data rozpoczęcia: 2023-02-14
Data zakończenia: 2023-02-14
Adres: ZCDN ul. Sowińskiego 68, Szczecin
Warsztaty stacjonarne odbędą się w godz. 14.00–18.00.
Koordynator: Renata Wiśniewska
Trener: Renata Wiśniewska
Identyfikator formy: 2022/2023/I/B/8/1
Oferta: 2022/2023