I/C/9 Edukacja polonistyczna w nowej podstawie programowej w szkole ponadpodstawowej (część 2)

Przedmioty humanistyczne i języki obce
III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele języka polskiego szkoły ponadpodstawowej
2019-09-21
W części teoretycznej szkolenia, odbywającej się w formie wykładu interaktywnego, uczestnicy zostaną zapoznani ze zmianami w podstawie programowej z języka polskiego w szkole ponadpodstawowej, wprowadzanymi od roku szkolnego 2019/2020. W części praktycznej (warsztatowej) uczestnicy wypracują w grupach przykładowe zadania do tekstów literackich i nieliterackich, mające na celu integrację treści nauczania.
Tworzenie wypowiedzi w szkole ponadpodstawowej. Formułowanie i uzasadnianie sądów na temat dzieł literackich oraz innych tekstów kultury. Przykłady ćwiczeń dla uczniów.
Data rozpoczęcia: 2019-09-21
Data zakończenia: 2019-09-21
Adres: ZCDN w Szczecinie, ul. Sowińskiego 68
Sala: 119