I/D/19 Edukacja biologiczna w Centrum Ochrony Bioróżnorodności "Syrenie Stawy" (nauczyciele biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej)

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej
2019-09-28
Nauczyciele w pierwszej części warsztatów zapoznają się z historią "Syrenich Stawów" i zakresem prac rewaloryzacyjnych podjętych w rejonie Centrum Ochrony Bioróżnorodności. Następnie podczas zajęć terenowych uczestnicy dokonają oglądu zasobów przyrody ożywionej oraz infrastruktury edukacyjnej "Syrenich Stawów". Przeprowadzą w grupach obserwacje i badania przyrodnicze i biologiczne. Na zakończenie nauczyciele zaplanują zajęcia edukacyjne, które można zrealizować z uczniami na terenie "Syrenich Stawów" w różnych porach roku.
Przyrodnicze, środowiskowe i edukacyjne walory Centrum Ochrony Bioróżnorodności "Syrenie Stawy". Zajęcia terenowe jako ważny element w edukacji biologicznej. Możliwość wykorzystania zasobów i gatunków roślin i zwierząt "Syrenich Stawów" do prowadzenia obserwacji, doświadczeń i badań biologicznych.
Data rozpoczęcia: 2019-09-28
Data zakończenia: 2019-09-28
Adres: Syrenie Stawy, Szczecin. Do miejsca zbiórki – wiaty tzw. Zielonej Szkoły, zbudowanej na terenie Syrenich Stawów – można dotrzeć zarówno od ul. Arkońskiej, kierując się do wybiegu dla psów znajdującego się na przedłużeniu ul. Wojciechowskiego, lub od strony ul. Wojska Polskiego, dojeżdżając do schroniska dla bezdomnych zwierząt i następnie skręcając w ul. Międzyparkową.
Warsztaty odbędą się w godz. 10:00 -14:00. Prosimy o strój odpowiedni do terenowych zajęć oraz prognozowanej pogody.
Koordynator: Małgorzata Mirosława Majewska
Trener: Małgorzata Mirosława Majewska