I/D/10 Doświadczenia, obserwacje i pokazy w nauczaniu biologii w szkole ponadpodstawowej

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.
2019-12-02
Pierwsza część szkolenia poświęcona będzie prezentacji i analizie metody naukowej oraz metodologii jej wprowadzania na zajęciach biologii. Następnie przedstawione zostaną doświadczenia i obserwacje do realizacji w praktyce. Nauczyciele będą mieli możliwość dyskusji i dzielenia się osiągnięciami zawodowymi w dziedzinie realizacji metody naukowej. W części warsztatowej wypracowane zostaną karty pracy i karty dokumentowania eksperymentów w pracy z uczniami.
Doświadczenia i eksperymenty biologiczne w podstawie programowej kształcenia ogólnego w liceum i technikum. Metoda naukowa w praktyce. Doświadczenia, obserwacje i pokazy w nauczaniu biologii w szkole ponadpodstawowej. Przykłady dobrych praktyk. Dzielenie się doświadczeniem w zakresie przygotowania, realizacji i podsumowania eksperymentów biologicznych. Karty pracy i karty dokumentowania eksperymentów.
Data rozpoczęcia: 2019-12-02
Data zakończenia: 2019-12-02
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 120
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.30–18.30.
Koordynator: Małgorzata Mirosława Majewska
Trener: Małgorzata Mirosława Majewska