I/D/19/1 Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej – IV edycja

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.
Odwołane
2020-11-27
Zastosowana w pierwszej części szkolenia metoda wykładu umożliwi omówienie podstawy programowej kształcenia ogólnego z biologii oraz wdrożenie eksperymentu laboratoryjnego w pracy nauczyciela. Druga część, zrealizowana warsztatowo i laboratoryjnie, dotyczyć będzie metody izolacji DNA oraz podstawowych technik PCR. Uczestnicy poznają molekularne metody identyfikacji gatunków inwazyjnych, barkoding DNA i programy ochrony bioróżnorodności.
Metoda laboratoryjna w praktyce. Realizacja podstawy programowej kształcenia ogólnego. Metody i techniki molekularne. Barkoding DNA i wykrywanie obcych gatunków inwazyjnych. Skuteczne programy ochrony bioróżnorodności w Polsce.
Data rozpoczęcia: 2020-11-27
Data zakończenia: 2020-11-28
Szkolenie zostało odwołane.
Koordynator: Małgorzata Majewska