I/D/19 Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej – I Grupa

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.
2020-12-16
Zastosowana w pierwszej części szkolenia metoda wykładu umożliwi omówienie podstawy programowej kształcenia ogólnego z biologii oraz wdrożenie eksperymentu laboratoryjnego w pracy nauczyciela. Druga część, zrealizowana warsztatowo i laboratoryjnie, dotyczyć będzie metody izolacji DNA oraz podstawowych technik PCR. Uczestnicy poznają molekularne metody identyfikacji gatunków inwazyjnych, barkoding DNA i programy ochrony bioróżnorodności.
Metoda laboratoryjna w praktyce. Realizacja podstawy programowej kształcenia ogólnego. Metody i techniki molekularne. Barkoding DNA i wykrywanie obcych gatunków inwazyjnych. Skuteczne programy ochrony bioróżnorodności w Polsce.
Data rozpoczęcia: 2020-12-16
Data zakończenia: 2020-12-17
Szkolenie odbędzie się:

I część 16 grudnia w godz. 16.00–18.15
II część 17 grudnia w godz. 16.00–19.00

Zajęcia odbędą się na platformie Microsoft Teams (nazwa zespołu: EkoBarkod-metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków) kod zespołu: lugoi2s
Koordynator: Małgorzata Majewska
Trener: Małgorzata Majewska
Identyfikator formy: 2020/2021/I/D/19/1
Priorytet: I - Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej