I/D/22 Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
nauczyciele biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej
2019-11-22
W trakcie szkolenia zaprezentowana zostanie metoda izolacji DNA oraz podstawowe techniki PCR. Uczestnicy poznają w trakcie wykładów molekularne metody identyfikacji gatunków i barkoding DNA. Nauczyciele przećwiczą metodę laboratoryjną w praktyce i wykorzystają materiał badawczy oraz techniki badania DNA. Przedstawiona zostanie w postacie prezentacji multimedialnej analiza podstawy programowej kształcenia ogólnego i eksperyment laboratoryjny do zastosowania w pracy nauczyciela biologii.
Metody i techniki molekularne. Barkoding DNA i wykrywanie obcych gatunków inwazyjnych.Skuteczne programy ochrony bioróżnorodności w Polsce. Realizacja podstawy programowej kształcenia ogólnego. Metoda laboratoryjna w praktyce.
Data rozpoczęcia: 2019-11-22
Data zakończenia: 2019-11-23
Adres: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii ul. Wąska 13 Szczecin sale 21-35 parter
Sala: sale 21-35 parter