I/D/11 Analiza wyników egzaminów zewnętrznych z biologii

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele biologii w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej
2019-10-05
W pierwszej części szkolenia przedstawione zostaną, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, analizy ilościowe i jakościowe egzaminów, raport i rekomendacje do pracy. Następnie uczestnicy szkolenia przedyskutują sposoby analiz wyników egzaminów i ich wykorzystanie do planowania pracy z uczniami. W kolejnej części szkolenia nauczyciele przygotują scenariusze lekcji biologii z zastosowaniem zadań egzaminacyjnych, utrwalających oraz ćwiczeniowych różnego typu.
Analiza zdań i arkuszy egzaminacyjnych. Analiza ilościowa i jakościowa wyników egzaminów zewnętrznych. Planowanie pracy i wykorzystanie analiz w praktyce szkolnej. Konstruowanie scenariuszy zajęć edukacyjnych z zastosowaniem przykładowych zadań różnego typu.
Data rozpoczęcia: 2019-10-05
Data zakończenia: 2019-10-05
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 116
Warsztaty odbędą się w godz. 10.00–14.00.
Koordynator: Małgorzata Mirosława Majewska
Trener: Małgorzata Mirosława Majewska