I/B/19 A jednak się da! Uważność i spokój uczniów w młodszym wieku szkolnym

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele wychowania przedszkolnego i świetlic rozpoczynający pracę zawodową.
2019-10-15
W nowoczesnej szkole nauczyciel powinien być organizatorem procesu nauczania – uczenia się. Warsztaty poświęcone są przybliżeniu teoretycznej wiedzy oraz praktycznych umiejętności dotyczących sposobów stosowania technik uważności pozwalających dzieciom na większą koncentrację podczas pracy oraz radzenie sobie z silnymi emocjami. Uczestnicy warsztatów doświadczą przez praktyczne działania jak można ćwiczenia uważności i spokoju wkomponować w scenariusze codziennych zajęć.
Metoda wykorzystywania technik uważności (mindfulness). Praktyczne ćwiczenia rozwijające uważność, skupienie się i dostrzeganie rzeczy tu i teraz, rozwijające potencjał ucznia, jego intelekt. Proste sposoby, pomagające dzieciom zrozumieć własne emocje i zapanować nad nimi.
Data rozpoczęcia: 2019-10-15
Data zakończenia: 2019-10-15
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 119
Warsztaty odbędą się w godz. 16.00–19.30.
Koordynator: Beata Standio
Trener: Beata Standio
Identyfikator formy: 2019/2020/I/B/19/2
Priorytet: III - Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych