I/C/31 TIK na historii – VR, 3D, aplikacje angażujące uczniów (szkolenie stacjonarne)

Szkolenie
Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele historii i historii i teraźniejszości
2023-02-13
Prezentacja działania gogli VR oraz aplikacji pomocnych w ich wykorzystaniu w pracy nauczyciela. Tworzenie zadania Trimino z wykorzystaniem treści historycznych. Tworzenie budowli z szablonów. Prezentacja wykorzystania długopisów 3D na zajęciach koła historycznego.
Wykorzystanie zasobów Laboratoriów Przyszłości – technologii VR i 3D w praktyce nauczyciela historii. Praca z modelem 3D na podstawie szablonu, zastosowanie Trimina.
Data rozpoczęcia: 2023-02-13
Data zakończenia: 2023-02-13
Adres: Adres: ZCDN ul. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 107
Warsztaty stacjonarne odbędą się w godz. 10.00–13.00.
Koordynator: Wiktoria Knap
Trener: Wiktoria Knap
Identyfikator formy: 2022/2023/I/C/31/1
Oferta: 2022/2023
Priorytet: VII - Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych.
VIII - Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów