I/G/1 Spektrum zaburzeń autystycznych (autyzm, zespół Aspergera)

Szkolenie
Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Nauczyciele pracujący z dzieckiem ze spektrum zaburzeń autyzmu
2020-02-04
Uczestnicy dowiedzą się czym jest autyzm i zespół Aspergera. Poznają proces diagnozy i charakterystyczne zachowania dzieci autystycznych. Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o prezentację multimedialną. W czasie szkolenia wyświetlone będą filmy edukacyjne oraz zastosowane metody: burza mózgu, dyskusja kierowana, metoda plakatowa.
Definicja, przyczyny i diagnoza spektrum autyzmu ( autyzm, zespół Aspergera). Najczęściej występujące zachowania u dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Zaburzenia współwystępujące z autyzmem. Różnice między autyzmem a zespołem Aspergera. Metody pracy.
Data rozpoczęcia: 2020-02-04
Data zakończenia: 2020-02-04
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 119
Termin szkolenia "Spektrum zaburzeń autystycznych (autyzm, zespół Aspergera)" został przeniesiony z 17 grudnia na 4 lutego. Szkolenie odbędzie się w godz. 14.30-18.30.
Koordynator: Weronika Dwojakowska
Trener: Weronika Dwojakowska
Identyfikator formy: 2019/2020/I/G/1/2
Organizacja pracy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w okresie wakacyjnym (Kliknij aby dowiedzieć się więcej...) ×