I/G/1 Spektrum zaburzeń autystycznych (autyzm, zespół Aspergera)

Szkolenie
Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Nauczyciele pracujący z dzieckiem ze spektrum zaburzeń autyzmu
2019-11-19
Uczestnicy dowiedzą się czym jest autyzm i zespół Aspergera. Poznają proces diagnozy i charakterystyczne zachowania dzieci autystycznych. Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o prezentację multimedialną. W czasie szkolenia wyświetlone będą filmy edukacyjne oraz zastosowane metody: burza mózgu, dyskusja kierowana, metoda plakatowa.
Definicja, przyczyny i diagnoza spektrum autyzmu ( autyzm, zespół Aspergera). Najczęściej występujące zachowania u dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Zaburzenia współwystępujące z autyzmem. Różnice między autyzmem a zespołem Aspergera. Metody pracy.
Data rozpoczęcia: 2019-11-19
Data zakończenia: 2019-11-19
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 120