I/D/9 Rakiety z papieru, czyli prototypowanie w edukacji

Szkolenie
Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Zainteresowani nauczyciele.
Odwołane
2020-01-17
Szkolenie rozpocznie się od zapoznania uczestników z programem pomocnym w planowaniu modeli rakiet – Open Rocket. Główna część warsztatów będzie polegała na budowaniu prototypów prostych rakiet i sprawdzaniu, jak działają. W końcowej części szkolenia uczestnicy zapoznają się z działalnością Polskiego Biura ESERO i materiałami edukacyjnymi dla nauczycieli o tematyce związanej z badaniami Kosmosu..
Konstruowanie prototypów jako sposób na rozwój zainteresowań i kształcenie umiejętności kluczowych uczniów. Ćwiczenia w konstruowaniu modeli rakiet na sprężone powietrze. Działalność Polskiego Biura ESERO i materiały edukacyjne dla szkół.
Data rozpoczęcia: 2020-01-17
Data zakończenia: 2020-01-17
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 107