I/K/10 Przygotowanie szkoły do edukacji włączającej

Organizacja i zarządzanie placówką oświatową
Dyrektorzy, koordynatorzy zespołów do opracowania IPET-ów i WOPF-u ze szkół zarówno ogólnodostępnych jak i integracyjnych.
2020-10-28
Szkolenie rozpocznie się od omówienia aktów prawnych dotyczących edukacji włączającej. Przedstawione zostaną zadania dyrektora, nauczycieli oraz przykładowe dokumenty niezbędne w edukacji włączającej. Przybliżona zostanie także kwestia integracji dziecka neurotypowego z dzieckiem z niepełnosprawnością oraz gotowości dziecka z niepełnosprawnością do edukacji w szkole ogólnodostępnej. Podczas szkolenia zastosowane zostaną metody: prezentacja multimedialna i rozmowa kierowana.
Podstawy prawne edukacji włączającej. Zadania dyrektora w kształceniu specjalnym. Dokumentacja pracy nauczyciela wspomagającego. Gotowość dziecka do edukacji włączającej. Przygotowanie rówieśników na przyjęcie dziecka z niepełnosprawnością do grupy.
Data rozpoczęcia: 2020-10-28
Data zakończenia: 2020-10-28
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Beata Brzostek
Trener: Beata Brzostek