I/G/5 Przygotowanie szkoły do edukacji włączającej

Szkolenie
Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Dyrektorzy, koordynatorzy zespołów do opracowania IPETów i WOPFu ze szkół zarówno ogólnodostępnych jak i integracyjnych.
2019-12-04
Szkolenie rozpocznie się od omówienia aspektów prawnych dotyczących edukacji włączającej. Przedstawione zostaną zadania dyrektora, nauczycieli oraz przykładowe dokumenty niezbędne w edukacji włączającej. Omówione zostaną sposoby integracji dzieci neurotypowych z dzieckiem z niepełnosprawnością oraz gotowość dziecka z niepełnosprawnością do edukacji w szkole ogólnodostępnej. Podczas zajęć zastosowana będzie rozmowa kierowana.
Podstawy prawne edukacji włączającej. Zadania dyrektora placówki, w której realizowane jest kształcenie specjalne. Dokumentacja. Gotowość dziecka do edukacji włączającej. Przygotowanie rówieśników do przyjęcia dziecka z niepełnosprawnością do grupy. Organizacja przestrzeni. Współpraca nauczycieli. Nauczyciel wspomagający.
Data rozpoczęcia: 2019-12-04
Data zakończenia: 2019-12-04
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 119
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–18.00.
Koordynator: Beata Brzostek
Trener: Beata Brzostek