I/C/17 Od biernego słuchacza do aktywnego badacza – ciekawe lekcje historii

Szkolenie
Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele historii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.
2019-12-14
Szkolenie rozpocznie się od prezentacji rodzajów źródeł historycznych dostępnych dla nauczycieli historii. Następnie uczestnicy wysłuchają wykładu wprowadzającego na temat pracy badawczej nauczyciela-historyka. W części warsztatowej przewidziana jest praca indywidualna i w zespołach kilkuosobowych nad konstruowaniem ciągów narracyjnych oraz praca z materiałami IPN-u i Archiwum Państwowego w Szczecinie.
Rola źródeł historycznych w nowej podstawie programowej. Elementy pracy badawczej na lekcjach historii. Konstruowanie ciągów narracyjnych na podstawie informacji źródłowych. Pozyskiwanie materiałów źródłowych na lekcje historii. Tworzenie scenariuszy lekcji w oparciu o źródła historyczne.
Data rozpoczęcia: 2019-12-14
Data zakończenia: 2019-12-14
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 119
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.00–14.00.
Koordynator: Anna Kowalczyk
Trener: Anna Kowalczyk
Identyfikator formy: 2019/2020/I/C/17/2
Organizacja pracy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w okresie wakacyjnym (Kliknij aby dowiedzieć się więcej...) ×