I/C/1 Ocenianie kształtujące na lekcjach języka polskiego

Szkolenie
Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele języka polskiego szkół podstawowych i ponadpodstawowych
2019-09-28
Wykład interaktywny, burza mózgów, praca z tekstem, metoda niedokończonych zdań, praca indywidualna i grupowa. Zajęcia podzielono na dwie części-wykładową i ćwiczeniowa. W pierwszej uczestnicy zostają zapoznani z elementami oceniania kształtującego. W części ćwiczeniowej opracują przykłady wykorzystania oceniania kształtującego na lekcjach języka polskiego.
Elementy oceniania kształtującego: atmosfera sprzyjająca uczeniu się, cele lekcji, kryteria ocenianie(nacobezu), praca z rodzicami, pytania kluczowe, techniki zadawania pytań, informacja zwrotna, ocena koleżeńska, samoocena uczniowska. Wykorzystanie poszczególnych elementów oceniania kształtującego na lekcjach języka polskiego.
Data rozpoczęcia: 2019-09-28
Data zakończenia: 2019-09-28
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 120
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.00–15.00.
Koordynator: Małgorzata Roszak
Trener: Małgorzata Roszak