I/G/2 Metody i techniki pracy z uczniem ze spektrum zaburzeń autystycznych w szkole ogólnodostępnej

Szkolenie
Kształcenie specjalne i edukacja włączająca
Nauczyciele pracujący z dzieckiem ze spektrum zaburzeń autyzmu.
2020-02-13
Szkolenie rozpocznie się od omówienia pojęcia spektrum zaburzeń autystycznych. Przedstawione zostaną konkretne przykłady zachowań takich uczniów w szkole i klasie. Uczestnicy poznają zasady organizacji przestrzeni w klasie i w szkole. Dowiedzą się jakie metody i techniki pracy stosować, aby radzić sobie z trudnymi zachowaniami u uczniów ze spektrum autyzmu. Metody stosowane w czasie szkolenia to: prezentacja multimedialna, burza mózgów, dyskusja kierowana, metoda plakatowa.
Pojęcie spektrum zaburzeń autyzmu. Charakterystyczne zachowania uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera. Zasady organizacji przestrzeni w klasie i szkole. Metody i techniki pracy.
Data rozpoczęcia: 2020-02-13
Data zakończenia: 2020-02-13
Adres: Oddział Zamiejscowy ZCDN-u w Świnoujściu ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 22
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.30–13.45.
Koordynator: Weronika Dwojakowska
Trener: Weronika Dwojakowska