I/G/2 Metody i techniki pracy z uczniem ze spektrum zaburzeń autystycznych w szkole ogólnodostępnej

Szkolenie
Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Nauczyciele pracujący z dzieckiem ze spektrum zaburzeń autyzmu.
2019-11-26
Szkolenie rozpocznie się od omówienia pojęcia spektrum zaburzeń autystycznych. Przedstawione zostaną konkretne przykłady zachowań takich uczniów w szkole i klasie. Uczestnicy poznają zasady organizacji przestrzeni w klasie i w szkole. Dowiedzą się jakie metody i techniki pracy stosować, aby radzić sobie z trudnymi zachowaniami u uczniów ze spektrum autyzmu. Metody stosowane w czasie szkolenia to: prezentacja multimedialna, burza mózgów, dyskusja kierowana, metoda plakatowa.
Pojęcie spektrum zaburzeń autyzmu. Charakterystyczne zachowania uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera. Zasady organizacji przestrzeni w klasie i szkole. Metody i techniki pracy.
Data rozpoczęcia: 2019-11-26
Data zakończenia: 2019-11-26
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 120
Szkolenie odbędzie się w godz. 14.30–18.30.
Koordynator: Weronika Dwojakowska
Trener: Weronika Dwojakowska