I/E/8 Karta rowerowa w szkole – edycja 2022

Szkolenie
Przedmioty artystyczne i techniczne, edukacja dla bezpieczeństwa
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele techniki
2021-10-09
W części teoretycznej szkolenia nauczyciele zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne do organizacji w szkole kursu na kartę rowerową. Ponadto omówione zostaną warunki przeprowadzania egzaminów. Część praktyczna będzie polegała na przygotowaniu nauczycieli do przekazywania wiedzy i pokazania uczniom standardów zachowań w zakresie udzielania pierwszej pomocy w zdarzeniach i wypadkach drogowych oraz informowania służb ratowniczych.
Podstawa prawna regulująca program szkolenia, egzaminowanie i wydawanie karty rowerowej w szkole. Zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym z dnia z dnia 30 marca 2021 r. Przepisy ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i rowerzystów. Wyposażenie roweru. Przygotowanie do jazdy i elementy techniki jazdy rowerem. Podstawowe zasady postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy. Sposób przeprowadzania egzaminów: teoretycznego i praktycznego.
Data rozpoczęcia: 2021-10-09
Data zakończenia: 2021-10-09
Adres: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, ul. Maksymiliana Golisza 10B, Szczecin
Szkolenie odbędzie się stacjonarnie w placówce WORD-u w godzinach: 09.00–14.00