IV/10 Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z dziećmi z niepełnosprawnościami

Sieci
Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Nauczyciele pracujący z dzieckiem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
2019-11-12
W trakcie całego roku szkolnego przewidziane są cztery spotkania stacjonarne. Pozostałe działania podejmowane w ramach pracy sieci będą się odbywać online. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznają pojęcia i charakterystykę różnych niepełnosprawności. Kolejne spotkania będą dotyczyć metod pracy oraz współpracy z rodzicami. Na ostatnim spotkaniu omówione zostaną zagadnienia związane z dostosowaniem wymagań. W czasie spotkań online uczestnicy będą dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami dotyczącymi wybranych tematów.
Pojęcie, klasyfikacja, charakterystyka różnych niepełnosprawności. Metody pracy. Ocenianie i dostosowanie wymagań zgodnie z orzeczeniami. Praca zespołowa nauczycieli. Współpraca z rodzicami dziecka z niepełnosprawnością.
Data rozpoczęcia: 2019-11-12
Data zakończenia: 2019-11-12
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Pierwsze spotkanie sieci odbędzie się w godz. 14.30–17.00