IV/5 Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii

Sieci
Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.
2019-11-16
Pierwszy, teoretyczny moduł zajęć poświęcony będzie nowoczesnym metodom i technikom nauczania biologii. W części praktycznej uczestnicy sieci skupią się na konstruowaniu obudowy metodycznej, przygotowaniu scenariuszy zajęć, kart pracy i zadań dla ucznia do pracy w szkole i w terenie. Przedyskutowane zostaną zasady pracy i sposoby wsparcia metodycznego w procesie diagnozowania i indywidualizacji pracy z uczniem. W ostatniej części szkolenia uczestnicy podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniem w pracy zawodowej.
Analiza i zastosowanie nowoczesnych metod i technik w nauczaniu biologii na różnych etapach edukacyjnych w praktyce szkolnej. Scenariusze zajęć edukacyjnych, karty pracy, zadania utrwalające, ćwiczeniowe. Indywidualizacja procesu nauczania. Obudowa metodyczna, pakiety edukacyjne. Wymiana doświadczeń w zakresie nauczania biologii w warunkach pracowni biologicznej i w terenie.
Liczba godzin: 16 (4 spotkania)
Data rozpoczęcia: 2019-11-16
Data zakończenia: 2019-11-16
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 107
II spotkanie Sieci odbędzie się 16 listopada w godz. 10.00–13.00.
Koordynator: Krzysztof Koroński
Trener: Małgorzata Mirosława Majewska