IV/9 Sieć współpracy i samodoskonalenia pedagogów szkolnych - Program profilaktyczny II grupa

Sieci
Wychowanie i profilaktyka
pedagodzy wszystkich etapów edukacyjnych
2019-09-14
W ramach sieci planowane są spotykania ze specjalistami i ekspertami w wybranych obszarach – pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawicielami stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz ucznia i rodziny. Spotkania będą okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń, wypracowywania inspirujących materiałów, opracowywania programów i innowacji pedagogicznych. Prowadzone będą w formie wykładów, zajęć superwizyjnych w oparciu o studium przypadku, warsztatów.
Dokumentacja pedagoga szkolnego – obowiązujące rozporządzenia i akty prawne. Uczeń z zaburzeniami emocjonalnymi i psychologicznymi; uczeń zdolny. Zasady prowadzenia interwencji pedagogiczno-psychologicznych. Jak mądrze stawiać granice, aby się nie wypalić.
Liczba godzin: 18 godzin ( 6 spotkań po 3 godziny)
Data rozpoczęcia: 2019-09-14
Data zakończenia: 2019-09-14
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 119
I spotkanie sieci odbędzie się w godz. 10.00–13.00.
Koordynator: Renata Majewska
Trener: Renata Majewska