IV/14 Sieć współpracy bibliotekarzy szkolnych - dokumentacja biblioteki szkolnej (Świnoujście)

Sieci
Nauczyciele bibliotekarze szkolni wszystkich typów placówek oświatowych.
2019-10-30
Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się prezentacją najnowszych form i metod pracy z czytelnikiem. W części praktycznej nauczyciele - bibliotekarze będą dzielić się doświadczeniami i pomysłami, które przyczyniają się do wzrostu czytelnictwa. Drugie spotkanie dotyczyć będzie realizacji Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Po krótkim wykładzie przypominającym założenia Programu rozpocznie się dyskusja na temat sposobów realizacji NPRCZ w poszczególnych placówkach.
Rozwijanie kompetencji oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Prezentacja dobrych praktyk oraz ciekawych rozwiązań stosowanych w pracy z czytelnikiem. Proponowanie nowych rozwiązań w organizacji i zarządzaniu biblioteką szkolną. Współpraca w realizacji rządowych Programów Rozwoju Czytelnictwa.
Data rozpoczęcia: 2019-10-30
Data zakończenia: 2019-10-30
Adres: Biblioteka mieszcząca się w Liceum Ogólnokształcącym w Świnoujściu przy ul. Niedziałkowskiego 2
Pierwsze spotkanie sieci odbędzie się w godz. 10.00–13.00.
Koordynator: Romualda Stefanowicz
Trener: Romualda Stefanowicz