I/H/9 Edukacyjne eksploracje. O wojnie i pokoju z redaktorami książki "Troska. Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?”

Seminarium
Organizacja i zarządzanie placówką oświatową
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe), Inny
Nauczyciele i wychowawcy wszystkich etapów edukacyjnych.
2024-03-12, godz. 16:30
Seminarium będzie miało charakter spotkania autorskiego z redaktorami książki "Troska. Co wojna w Ukrainie nam zrobiła?" wydanej w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas spotkania podjęte zostaną między innymi zagadnienia dotyczące związków wojny i pedagogiki, wychowania heroicznego oraz kreowania kultury pokoju. Seminarium stanowi inaugurację cyklu "Edukacyjne eksploracje", w ramach którego organizowane będą spotkania z autorami/autorkami lub redaktorami/redaktorkami publikacji pedagogicznych.
Troska jako kategoria pedagogiczna. Wizja wychowania po doświadczeniach wojny w Ukrainie. Związki wojny z pedagogiką. Wychowanie heroiczne. Kreowanie kultury pokoju.
Data rozpoczęcia: 2024-03-12, godz. 16:30
Data zakończenia: 2024-03-12, godz. 18:00
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin.
Sala: Biblioteka Pedagogiczna
Seminarium odbędzie się stacjonarnie w godz. 16:30–18:00.
Koordynator: Natalia Cybort-Zioło
Trener: dr Aleksander Cywiński, Waldemar Lib, dr Lidia Marek, Elzbieta Perzycka-Borowska
Identyfikator formy: 2023/2024/I/H/9/1
Oferta: 2023/2024